#1 pasirinkimas Lietuvoje

#1 pasirinkimas Lietuvoje

Pradėkite gauti alimentus jau po 7 dienų

Skyrybos bendru sutarimu

Kaip tai veikia?

PADĖSIME SUSITARTI

Nemokamai parengsime vaiko tėvui pasiūlymą dėl taikaus vaiko išlaikymo nustatymo ir dalyvausime derybose, kad pasiektumėte taikų susitarimą, kuris bus patvirtintas teismo.

PARUOŠIME DOKUMENTUS

Pavykus susitarti, tą pačią darbo dieną parengsime taikų susitarimą dėl vaiko alimentų sumos nustatymo, kurį pasirašius abiem pusėm pateiksime teismui.

1

GAUSITE ALIMENTUS

Susitarimą kartu su visais reikiamais dokumentais pateiksime teismui. Teismas susitartimą patvirtins per per 7 dienas ir Jūs pradėsite gauti alimentus.

Kiek kainuoja?

TAIKUS SUSITARIMAS DĖL ALIMENTŲ

Už mūsų paslaugas Jums reikės mokėti tik tuomet, kai vaiko tėvas sutiks dėl alimentų mokėjimo. Pasiekus susitarimą, parengsime taikos sutartį ir išsiųsime jį į teismą. Jums nereikės dalyvauti teismo posėdyje ar mokėti žyminio mokesčio.

GINČAS DĖL ALIMENTŲ

Ginčo atvėju Jūsų mokėjimas bus išskirstytas dalimis ir mokamas pagal proceso eigą. Pirmojo skambučio metu Jus nemokamai pakonsultuosime ir įvertinsime Jūsų situaciją. Prieš kreipiantis į teismą su ieškiniu, Jūs su vaiko tėvu / mama taip pat turėsite dalyvauti mediacijos procese ir tik jei nepavyks susitarti taikiai, galėsime incijuoti teisminį ginčo procesą ir priteisi alimentus.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kada galiu kreiptis dėl vaiko išlaikymo / alimentų?
Kreiptis dėl vaiko išlaikymo priteisimo galima bet kada, kai vaiko tėvas nemoka arba moka per mažai, kad būtų galima išlaikyti nepilnametį vaiką. Tai galima daryti ir esant santuokoje, ir nesusituokus ar po santuokos nutraukimo. Padidinti išlaikymo sumą taip pat galima bet kada, kada padidėja vaiko poreikiai.
 

Vaiko tėvai gali taikiai susitarti dėl išlaikymo sumos nustatymo, todėl bylinėtis teisme nereikia. Taikus susitarimas visuomet yra pranašesnis už ilgai trunkantį ginčą. Ginčo procesas būtinas tik tuomet, kai taikiai susitarti nepavyksta.

 

Kaip rodo praktika, sutuoktiniai dažniausiai nesutaria dėl mokamų alimentų dydžio. Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas numato, kad vaiko išlaikymo dydis turi būti proporcingas tėvų turtinei padėčiai ir vaiko poreikiams. Todėl alimentų priteisimo dydis priklauso nuo tėvų gaunamų pajamų, turimo turto, sveikatos, išlaikomų kitų nepilnamečių vaikų skaičiaus ir kt.

Įprastai nustatant galimą alimentų dydį, yra vadovaujamasi Lietuvos Aukščiausiojo teismo rekomendacija, jog minimalus išlaikymo (alimentų) dydis vienam vaikui iš abiejų tėvų turėtų būti ne mažesnis kaip minimali mėnesinė alga. Kas reiškia, kad nuo 2025 m. sausio 1 d. tai būtų 780 Eur arba po 390 Eur už kiekvieną vaiką. Bet būtina pažymėti, kad jeigu vaiko tėvas gauna didesnes pajamas arba vaikui yra būtinos dėl jo sveikatos tam tikros papildomos išlaidos, ši suma gali būti ir didesnė.

Savo praktikoje mes naudojame inovatyvią alimentų skaičiuoklę, kuri padeda tiksliai apskaičiuoti, kokios alimentų (išlaikymo) sumos galima tikėtis ir prašyti teismo patvirtinti.

Pasikeitus nepilnamečio vaiko poreikiams ar tėvų turtinei padėčiai, galima bet kada kreiptis į teismą dėl nustatytos išlaikymo sumos padidinimo arba sumažinimo.

Jeigu teismas Jums jau yra priteisęs vaiko išlaikymą (alimentus), tačiau nepilnamečio vaiko tėvas jų nemoka, būtinai kreipkitės į mus. Mes padėsime kreiptis tiesiogiai į teismą dėl skolos už nesumokėtą vaiko išlaikymą. Teismas priteisia alimentų sumą atgaline data už paskutinius 3 metus.

Norint pateikti ieškinį dėl alimentų priteisimo, mums reikės iš Jūsų gauti šiuos dokumentus:

  • Asmens tapatybės dokumentas
  • Vaiko gimimo liudijimas
  • Pažyma apie vaiko ir vieno iš tėvų deklaruotą gyvenamąją vietą, su kuriuo nustatyta vaiko gyvenamoji vieta
  • Pažyma iš mokyklos ar darželio, kurį lanko vaikas (jei lanko)
  • Pažymos iš būrelių, kuriuos lanko vaikas (jei lanko)
  • Jei vaiko gyvenamoji vieta nustatyta suJumis – reikės pažymos apie Jums nuosavybės teise turimą kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą, transporto priemones, mokamą darbo užmokestį bei kitas išmokas.

Būtina nepamiršti, jog vaiko išlaikymas (alimentai) gali būti priteisiami ne tik periodinėmis išmokomis (kas mėnesį), bet ir vienkartine pinigų sumapriteisiant vaikui tam tikrą turtą arba mišriai (pavyzdžiui, periodinėmis išmokomis ir priteisiant turtą).

 

Jei pilnametis vaikas mokosi aukštojoje mokykloje, jis nėra vyresnis kaip 24 metų ir jam yra reikalinga materialinė parama, pats pilnametis vaikas gali kreiptis į teismą dėl išlaikymo jam priteisimo.

Jeigu dėl vaiko išlaikymo (alimentų) priteisimo ar išlaikymo padidinimo susitarti taikiai nepavyksta, tokiu atveju tektų kreiptis į teismą. Prieš kreipimąsi į teismą ir ieškinio parengimą taip pat yra būtina inicijuoti mediacijos procesą. Jei per 15 darbo dienų nepavyks susitarti dėl mediacijos proceso vykdymo su nepilnamečio vaiko tėvu, padėsime parengti ieškinį. Galiausiai teismui patenkinus ieškinį, teismas priims sprendimą, kuriuo vaiko tėvas arba mama bus įpareigotas mokėti nustatyto dydžio vaiko išlaikymą. Svarbu tai, kad nepilnamečio vaiko išlaikymas yra mokamas nuo ieškinio dėl alimentų priteisimo pareiškimo dienos (nuo kreipimosi į teismą dienos).

Taip pat reikia nepamiršti, kad Lietuvos civilinio kodekso numato, jog teismas gali priteisti alimentus (išlaikymą) ir pilnamečiui vaikui, jei jis yra nedarbingas dėl invalidumo, kuris jam nepilnamečiui nustatytas, arba kai vaikui būtina parama, jis mokosi vidurinių, aukštųjų ar profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose ir yra ne vyresnis negu 24 metų.

Civilinis kodeksas numato, kad tėvai privalo materialiai išlaikyti savo nepilnamečius vaikus. Be to, įstatymas įpareigoja abu tėvus, nepaisant jų ir vaiko materialinės padėties ir neatsižvelgiant į tai, ar jie bedarbiai, darbingi ar nedarbingi, veiksnūs ar neveiksnūs, išlaikyti savo nepilnamečius vaikus. Šių prievolių tėvai negali atsisakyti vykdyti.
Civiliniame kodekse nustatyta tėvų pareiga materialiai išlaikyti savo nepilnamečius vaikus. Ji egzistuoja iki tol, kol vaikas sulaukia pilnametystės, o tam tikrais atvejais net ir jos sulaukus. Tai reiškia, kad tėvai privalo vykdyti įstatyme nustatytą pareigą materialiai išlaikyti savo nepilnamečius vaikus bendrai ir vienodai, nepaisant to, ar santuoka buvo sudaryta.
 

Jeigu santuoką pavyksta nutraukti bendru sutarimu, nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos klausimas turi būti išspręstas teismui pateiktoje sutartyje dėl santuokos nutraukimo. Tokiu atveju patys nepilnamečio vaiko tėvai gali nuspręsti, su kuriuo iš tėvų vaiko gyvenamoji vieta bus nustatoma. 

Tačiau, jeigu tarp nepilnamečio vaiko tėvų kyla ginčas dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, teismas išsiaiškina šias aplinkybes ir atsižvelgdamas į jas priima sprendimą:
1. kiekvieno iš tėvų galimybes ir pastangas užtikrinti vaiko interesus ir poreikius;
2. kiekvieno iš tėvų šeimos aplinkos sąlygas;
3. vaiko norus ir pažiūras.

Abu tėvai turi lygias teises bendrauti ir matytis su vaiku, o tėvo ar mamos ribojimas matytis su vaiku yra galimas tik tuo atveju, jeigu toks bendravimas tampa pavojingu vaiko interesams. 

Geriausias būdas išspręsti bet kokius galimus ginčus dėl matymosi su vaiku yra nusimatyti ir pasitvirtinti aiškią bei detalią matymosi su vaiku tvarką. Dėl jos vaiko tėvai gali susitarti taikiai kreipiantis į teismą, kad tvarka būtų teismo patvirtinta, arba tai padaryti ginčo būdu, kad teismas ją nustatytų atsižvelgdamas į tai, koks yra priimtinas matymosi grafikas abiem pusėm.

Jeigu santuokos nutraukimas vyksta bendru sutarimu, vaiko teisių apsaugos specialistai dažniausiai procese nedalyvauja. Tik išimtiniais atvejais, jei teismui, susipažinus su bylos medžiaga, kyla kokių nors abejonių, yra kreipiamasi į tarnybą ir prašoma pateikti išvadą, ar sąlygos, dėl kurių tėvai susitarė santuokos nutraukimo byloje, tikrai atitinka vaiko interesus. 

Ginčo tarp sutuoktinių atveju Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba dažniausiai visuomet yra įtraukiama į bylą kaip išvadą teikianti institucija. Tokiu atveju tarnyba apsilanko abiejų tėvų namuose, ištiria buitines sąlygas, išklauso vaiko nuomonę ir pateikia teismui išvadą.

Jei vaiko tėvas atsisakys mokėti teismo nustatytos išlaikymo sumos, išlaikymas, o kartu ir susikaupusi skola, bus priteista priverstine tvarka.

Pirmiausia reikia kreiptis į bylą išnagrinėjusį teismą dėl vykdomojo rašto išdavimo pagal pateiktą prašymą, o gavus raštą, jį reikės pateikti vykdyti antstoliui. Tuo atveju, jei antstoliui nepavyktų skolos išieškoti priverstine tvarka, vaikas, negaunantis išlaikymo, įgytų teisę gauti

Mūsų paslaugos

PASIŪLYMO PATEIKIMAS

Nemokamai pateiksime taikaus alimentų mokėjimo pasiūlymą vaiko tėvui. 8 iš 10 mūsų klientų pasinaudojus pasiūlymu priartėja prie taikaus susitarimo mokėti alimentus.

VAIKO IŠLAIKYMO NUSTATYMAS

Paslauga reikalinga tuomet, jei teismas anksčiau nebuvo nustatęs išlaikymo sumos, o vaiko tėvas atsisako geranoriškai išlaikyti vaiką. Mes galime padėti šią situaciją išspręsti.

IŠLAIKYMO SUMOS PADIDINIMAS

Jei vaiko išlaikymo suma jau buvo nustatyta, galima kreiptis į teismą dėl išlaikymo sumos padidinimo arba sumažinimo.

ĮSISKOLINIMO PRITEISIMAS

Jei vaiko tėvas ignoravo teismo nustatytą išlaikymą ir jo nemokėjo, turite teisę kreiptis dėl priverstinio skolos išieškojimo.

Turite klausimų? Kreipkitės!

Skyrybų procesas