#1 pasirinkimas Lietuvoje

#1 pasirinkimas Lietuvoje

Skyrybos per notarą. Kada reikia kreiptis į notarą?

Nuo 2023 m. sausio 1 d. įsigaliojus Civilinio kodekso pakeitimams sutuoktiniai, neturintys bendrų nepilnamečių vaikų ir nevedantys bendro ūkio daugiau kaip 1 metus, santuoką galės nutraukti pas notarą, jam pateikus santuokos nutraukimo pasekmių sutartį bei tinkamai informavus kreditorius, jei tokių yra.

Kaip atrodo procesas?

  • Konsultuojame abu sutuoktinius
  • Paruošiame suderintą santuokos nutraukimo pasekmių sutartį
  • Informuojame Jūsų turimus kreditorius
  • Suderiname dokumentus su mažiausią užimtumą turinčiu notaru
  • Sutariame fizinio arba nuotolinio susitikimo laiką, kurio metu bus patvirtinta sutartis dėl santuokos nutraukimo


Klientams užtikriname, kad su mūsų pagalba pavyks sutaupyti daug laiko ir pinigų.

Kokius dokumentus pateiksime notarui?

Notarui turėsime pateikti šiuos dokumentus:

  • Rašytinį patvirtinimą, kad sutuoktiniai daugiau negu metus netvarko bendro ūkio ir negyvena santuokinio gyvenimo
  • Sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių, kurioje sutuoktiniai aptaria savo turto dalybas bei įsipareigojimų kreditoriams vykdymą
  • Įrodymus, kad informavome visus žinomus bendrus ar vieno iš sutuoktinių kreditorius
 

Šiuos visus dokumentus paruošiame ir parengiame mes bei pristatome juos notarui patvirtinti.

Ar sutarčiai dėl santuokos nutraukimo pasekmių yra taikomi specialūs reikalavimai?

Tikrai taip. Rekomenduojame dėl sutarties dėl santuokos nutraukimo pasekmių ruošimo pasinaudoti mūsų specialistų pagalba. Notarai negali tvirtinti sutarties, kuri neatitinka jai keliamų formos ir turinio reikalavimų, todėl tinkamą bei abu sutuoktinius apsaugančią sutartį geriausiai paruošti gali tik šeimos teisės specialistai.

Kaip informuoti kreditorius?

Norint pranešti kreditoriams apie santuokos nutraukimą, jiems turės būti išsiųstas sutarties dėl santuokos nutraukimo pasekmių projektas, taip pat notaro, į kurį sutuoktiniai kreipsis, kontaktiniai duomenys. Kreditoriai notarui pateiks savo galimus prieštaravimus. Notaras sutartį galės patvirtinti tik po 30 dienų po to, kai sutuoktiniai informavo kreditorius.

Dėl šio etapo taip pat siūlome pasikonsultuoti su mūsų šeimos teisės profesionalais, kadangi šis procesas taip pat reikalauja specifinių žinių, o kiekviena klaida kainuos daug laiko ir sukels nereikalingų papildomų išlaidų.
 

Ar būtina vykti pas notarą gyvai?

Taip, sutuoktiniai pas notarą turi vykti gyvai. Klientų patogumui, galime padėti sutarti laiką pas notarą nuotoliniam susitikimui.

Ką daryti, jei gyvenate užsienyje ir negalite atvykti į Lietuvą pas notarą?

Galime padėti sutarti laiką nuotoliniam posėdžiui pas notarą. Tokiu būdu galėsite santuoką nutraukti ir neatvykstant į Lietuvą. Svarbu žinoti, kad galėtumėte santuoką nutraukti per nuotolį, yra būtina turėti galiojantį mobilų parašą arba Smart-ID.

Sutuoktinių pavardės

Sutuoktinis po santuokos nutraukimo gali pasilikti savo santuokinę arba iki santuokos turėtą pavardę. Jeigu santuoka buvo nutraukta dėl vieno sutuoktinio kaltės, tai kito sutuoktinio reikalavimu teismas gali uždrausti kaltam dėl santuokos iširimo sutuoktiniui pasilikti santuokinę pavardę, išskyrus atvejus, kai sutuoktiniai turi bendrų vaikų.

Kiek kainuoja notaro paslaugos?

Už sutarties dėl santuokos nutraukimo pasekmių patvirtinimą, kai sutuoktiniai neturi dalijamo turto: 36–101 Eur + PVM. Už sutarties dėl santuokos nutraukimo pasekmių patvirtinimą, kai sutuoktiniai turi dalijamo turto: 0,17 procento nuo viso dalijamo turto bendros vertės +PVM, bet ne mažiau kaip 70 Eur+PVM ir ne daugiau kaip 2 500 Eur+PVM. Pavyzdžiui, jei sutuoktinių bendro turto vertė yra 100 000 Eur, sutuoktiniams reikės notarui sumokėti 170 Eur + PVM bei apmokėti kitas papildomas išlaidas (pažymų užsakymas iš Registrų centro, kt.).

Ar vėliau galima sudarytą sutartį pas notarą keisti?

Vieno iš buvusių sutuoktinių reikalavimu sutartis dėl santuokos nutraukimo pasekmių gali būti pakeista teismo sprendimu, tad ją bus galima keisti.

Šio pakeitimo gali prašyti bet kuris iš sutuoktinių, kuris mano, kad notaro patvirtinta sutartis
iš esmės pažeidė sutuoktinių lygiateisiškumo principą ir vienam iš jų yra labai nepalanki.

Jeigu turite nepilnamečių vaikų

Jei su sutuoktiniu turite bendrų nepilnamečių vaikų, visas santuokos nutraukimo procesas vyksta teisminio proceso būdu, kuris yra daug paprastesnis ir pigesnis. Šiuo visu procesu nuo pradžių iki galo pasirūpiname mes – Jums nereikės gyvai vykti į teismo posėdį bei mokėti papildomų notarinių mokesčių.

Klientų atsiliepimai (500+)

KLIENTAI KALBA APIE MUS

Nuolatos norime būti geresni ir suteiktį geresnią patirtį klientui. Todėl mums klientų nuomonė ir patirtis yra pati svarbiausia. Klientai visuomet gali įvertintį mūsų darbą tiek viešai, tiek anonimiškai.

Santuokos nutraukimas bendru sutarimu - palyginimas

Santuokos nutraukimas ginčo tvarka

Abu sutuoktiniai samdosi teisininkus, kurie parengia ieškinį dėl santuokos nutraukimo, vyksta bylinėjimasis
nekartu logo
Viską padarysime už Jus

Kiti paslaugų teikėjai

Teks daug ką padaryti patiems

SKYRYBOS INTERNETU

Ypač svarbu šiandieną, todėl visas skyrybų procesas vyksta nuotoliniu, elektroninių būdu. Tai yra Jums nereikia niekur fiziškai vykti - viskas jūsų patogumui.

SANTUOKOS NUTRAUKIMAS

Santuokos nutraukimas prasideda nuo sutuoktinių sprendimo, kaip jie norėtų užbaigti savo santuoką. Tai apima įvairius klausimus.

SKYRYBŲ BENDRU SUTARIMU

Santuokos nutraukimas bendru sutarimu yra pats paprasčiausias ir pigiausias būdas pabaigti santuoką. Mes padėsime proceso metu ir viskuo pasirūpinsime.

Turite klausimų? Kreipkitės!

Skyrybų procesas