#1 pasirinkimas Lietuvoje

Šeimos santykių psichologas

Mes visi esame kilę iš šeimos. Šeima, tai buveinė, kur mes esame tokie, kokie iš tikrųjų esame, kur mus myli tokius, kokie esame ir kur daugiau duodame negu imame. Deja, gyvenimas nesuteikia garantijų, kad taip bus visada. Mes esame tik žmonės, ir ateina tokie momentai, kai apsižiūrime aplinkui, ir randame tik griuvėsius. Ką tai reiškia? Dažniausiai tai, jog žmogus vystė karjerą, augino vaikus, tobulėjo intelektualiai, viską darė teisingai ir dėl šeimos, bet visgi kažką pamiršo. O gi, pamiršo, kad tarpasmeninius santykius poroje taip pat reikia puoselėti ir auginti. Tam reikia skirti nemažai savęs ir savo energijos. Jeigu nors vienas iš sutuoktinių turi motyvacijos pabandyti, tai ženklas, kad Jūs nesate pasiruošę pasirašyti skyrybų dokumentus. Šeimos psichologas Jums galėtų padėti išsiaiškinti, kuriame skyrybų etape Jūs esate, suprasti savo ir savo partnerio jausmus bei lūkesčius. Situacijos analizė kartu su psichologu Jums padėtų nuspręsti, ar verta bandyti išsaugoti santuoką.
Skyrybas, kaip santuokos nutraukima, galėtume sąlygiškai suskirstyti keliais etapais:

Emocinės skyrybos. Šiame etape blėsta vedusiųjų jausmai, prarandamas tarpusavio pasitikėjimas, atsiranda abejingumas ar net neapykanta vienas kitam. Svarbiausias šio etapo bruožas – paprasčiausias nemokėjimas gyventi kartu. Tai yra dar tas etapas, kuriame sutuoktiniai įdėjus pastangų gali atkurti santykius.

Fizinės skyrybos – vedusiųjų santykiai dar labiau atšąla. Abipusį bendravimą lydi nuolatiniai konfliktai, vyras ir žmona pradeda gyventi atskyrai, užsidarydami vienas nuo kito savame emocijų ir jausmų pasaulyje. Šis etapas dažniausiai baigiasi juridinėmis skyrybomis.

Juridinės skyrybos. Pora juridiškai įregistruoja jau mirusią santuoką.

Kada ir kodėl verta kreiptis į psichologa?

Psichologo pagalbos verta ieškoti tuomet, kai:

- Sunku susitvarkyti su kasdieninėmis pareigomis ir veikla
- Sunku valdyti emocijas
- Atsiranda nepasitenkinimas tarpasmeniniais santykiais
- Kai yra jausmas, kad lyg tai viskas gerai, bet žmogus nelaimingas
- Netekties atveju
- Skyrybų atveju

Nesitikėkite, kad psichologas išspręs Jūsų problemas už Jus ir suteiks atsakymus kaip reikia gyventi. Psichologas suteikia pagalbą, kad Jums būtų lengviau išsiaiškinti problemų priežastį bei įgyti reikiamų įgūdžių, kaip jas konstruktyviai spręsti ateityje. Tarsi duoda Jums žemėlapį , t.y. įrankį, kuriuo galėsite naudotis pats.

Šeimos / porų santykių konsultavimas

Konsultavimas skirtas poroms, norinčioms išspręsti problemas, kurios neleidžia džiaugtis pilnaverčiais tarpasmeniniais santykiais. Šis konsultavimas skirtas poroms, kurios tik dar pradeda jausti sunkumus, taip pat ir sutuoktiniams, kai problemos yra įsisenėjusios (dažniausiai taip ir būna).

Tokia konsultacija yra ypač naudinga poroms, prieš skyrybų dokumentų pasirašymą. Pirmosios konsultacijos metu, aptariama:

· Kreipimosi priežastis (išklausoma abiejų sutuoktinių, kodėl nusprendė kreiptis pagalbos)

· Konsultavimo taisykles (susitariama dėl pagarbaus kalbėjimo būdo, nepertraukinėjimo, konfidencialumo)

· Aptariami lūkesčiai (abu sutuoktiniai išsisako, ko tikisi iš konsultavimo)

· Nustatomos pagrindinės poros problemos (sutuoktiniai išsisako, kas netenkina santuokoje)

· Kuriamas problemų sprendimo planas arba nusprendžiama galutinai nutraukti santuoką.

Susitariama dėl tolimesnio darbo: sutuoktinių konsultavimas norint atkurti darnius santykius; individualus konsultavimas po skyrybų; konsultavimo nutraukimas;

Vaikų psichologinė konsultacija

Skaudžiausia skyrybų pasekmė – vaikų skausmas. Dažniausiai jie lieka be vieno iš tėvų, o ir tas, kuriam skirta globa praleidžia daug mažiau laiko su savo atžalom. Psichologas gali patarti, kaip paruošti vaiką skyryboms, kaip pranešti apie laukiančius pokyčius, kad tėvų skyrybų pasekmė kuo mažiau paveiktų vaiko emocinę gerovę. Dažniausiai darbas vyksta su vienu iš tėvų, bet kartais vertinga konsultuoti patį vaiką, ypač jei jis yra paauglys.

Psichologo konsultacijų kainos

Poros konsultacija - 70 EUR, Individualus konsultavimas - 50 EUR; Vaiko konsultavimas - 50 EUR.

Susisiekite su mumis

Agnieška Kašinska

Šeimos, porų, vaikų psichologė

Jei esi tokiame gyvenimo etape, kai jauti, kad reikia kažko daugiau, kai gyvenimas atrodo supainiotas, susidūrei su krize, iš kurios sunku pačiam išeiti, nesugebi kurti arba išlaikyti pilnaverčių tarpasmeninių santykių, kyla problemos dėl vaikų auklėjimo, visa tai ir daug daugiau kviečiu aptarti ir išspręsti individualių konsultacijų metu".