Skyrybas, kaip
santuokos nutraukima, galėtume sąlygiškai suskirstyti keliais etapais:
Emocinės skyrybos. Šiame etape blėsta vedusiųjų jausmai, prarandamas tarpusavio pasitikėjimas, atsiranda abejingumas ar net neapykanta vienas kitam. Svarbiausias šio etapo bruožas – paprasčiausias nemokėjimas gyventi kartu. Tai yra dar tas etapas, kuriame sutuoktiniai įdėjus pastangų gali atkurti santykius.
Fizinės skyrybos – vedusiųjų santykiai dar labiau atšąla. Abipusį bendravimą lydi nuolatiniai konfliktai, vyras ir žmona pradeda gyventi atskyrai, užsidarydami vienas nuo kito savame emocijų ir jausmų pasaulyje. Šis etapas dažniausiai baigiasi juridinėmis
skyrybomis.
Juridinės skyrybos. Pora juridiškai įregistruoja jau mirusią santuoką.
Kada ir kodėl verta kreiptis į psichologa?
Psichologo pagalbos verta ieškoti tuomet, kai:
- Sunku susitvarkyti su kasdieninėmis pareigomis ir veikla
- Sunku valdyti emocijas
- Atsiranda nepasitenkinimas tarpasmeniniais santykiais
- Kai yra jausmas, kad lyg tai viskas gerai, bet žmogus nelaimingas
- Netekties atveju
- Skyrybų atveju
Nesitikėkite, kad psichologas išspręs Jūsų problemas už Jus ir suteiks atsakymus kaip reikia gyventi. Psichologas suteikia pagalbą, kad Jums būtų lengviau išsiaiškinti problemų priežastį bei įgyti reikiamų įgūdžių, kaip jas konstruktyviai spręsti ateityje. Tarsi duoda Jums žemėlapį , t.y. įrankį, kuriuo galėsite naudotis pats.
Šeimos / porų santykių konsultavimas
Konsultavimas skirtas poroms, norinčioms išspręsti problemas, kurios neleidžia džiaugtis pilnaverčiais tarpasmeniniais santykiais. Šis konsultavimas skirtas poroms, kurios tik dar pradeda jausti sunkumus, taip pat ir sutuoktiniams, kai problemos yra įsisenėjusios (dažniausiai taip ir būna).
Tokia konsultacija yra ypač naudinga poroms, prieš skyrybų dokumentų pasirašymą. Pirmosios konsultacijos metu, aptariama:
· Kreipimosi priežastis (išklausoma abiejų sutuoktinių, kodėl nusprendė kreiptis pagalbos)
· Konsultavimo taisykles (susitariama dėl pagarbaus kalbėjimo būdo, nepertraukinėjimo, konfidencialumo)
· Aptariami lūkesčiai (abu sutuoktiniai išsisako, ko tikisi iš konsultavimo)
· Nustatomos pagrindinės poros problemos (sutuoktiniai išsisako, kas netenkina santuokoje)
· Kuriamas problemų sprendimo planas arba nusprendžiama galutinai nutraukti santuoką.
Susitariama dėl tolimesnio darbo: sutuoktinių konsultavimas norint atkurti darnius santykius; individualus konsultavimas po skyrybų; konsultavimo nutraukimas;
Vaikų psichologinė konsultacija
Skaudžiausia skyrybų pasekmė – vaikų skausmas. Dažniausiai jie lieka be vieno iš tėvų, o ir tas, kuriam skirta globa praleidžia daug mažiau laiko su savo atžalom. Psichologas gali patarti, kaip paruošti vaiką skyryboms, kaip pranešti apie laukiančius pokyčius, kad tėvų skyrybų pasekmė kuo mažiau paveiktų vaiko emocinę gerovę. Dažniausiai darbas vyksta su vienu iš tėvų, bet kartais vertinga konsultuoti patį vaiką, ypač jei jis yra paauglys.
Psichologo konsultacijų kainos
Poros konsultacija - 100 EUR, Individualus konsultavimas - 80 EUR; Vaiko konsultavimas - 70 EUR.