Mediacija - kas tai?
Mediacijoje taikomi neutralumo, savarankiškumo, nešališkumo ir kiti principai. Mediacijos įstatyme įtvirtintas svarbiausias mediacijos principas – konfidencialumas. Tai reiškia, kad mediatoriai ir mediacijos paslaugų administratoriai turi laikyti paslaptyje visą mediacijos ir su ja susijusią informaciją, nebent šalys sutarė kitaip ar įstatymo numatyta tvarka.
Pagrindiniai mediacijos privalumai – taupomas laikas ir pinigai, mažiau neigiamų emocijų, galimybė lanksčiai kontroliuoti ginčo eigą ir rezultatus, konfidencialumas ir diskretiškumas.Mediacija ypač populiari šeimos, darbo, verslo, paveldėjimo klausimais.

Dažniausiai užduodami klausimai
Privalomoji mediacija - skyrybų atveju
Mediatorius
Mediacijos yra vykdomos licencijuotų mediatorių – specialių žinių ir aukštą kvalifikaciją turinčių nepriekaištingos reputacijos profesionalai, kurie yra įtraukti į Lietuvos Respublikos mediatorių sąrašą.
Mediatoriaus pagrindinės funkcijos ir tikslas mediacijos metu yra pagalba šalims rasti abipusiai priimtiną sprendimą. Taip pat mediatoriui svarbu užtikrinti saugų vienos ar abiejų ginčo šalių apsikeitimą požiūriais ir nuostatomis. Mediatorius neturi galios keisti patį ginčą, bet gali siekti padėti šalims keisti ginčo, kitos šalies arba savęs ar savo interesų supratimą, keisti požiūrį į tarpusavio konfliktą, kitos šalies ar savo elgesį, motyvus, įsitikinimus, lūkesčius dėl rezultato. Taigi, mediatorius procese turi atlikti daug įvairių funkcijų ir šie yra jo pagrindiniai vaidmenys: komunikacijos kanalų atverėjas, išsiaiškintojas, interpretatorius (vertėjas), proceso palengvintojas, edukatorius.