#1 pasirinkimas Lietuvoje
Mediacija

Mediacija - kas tai?

Mediacija, tai ginčų sprendimo procedūra, kurios metu vienas ar keli mediatoriai padeda šalims taikiai išspręsti ginčą. Pagrindinis mediacijos tikslas yra taikus ginčo išsprendimas, kuris įprastai yra greitesnis, pigesnis ir psichologiškai lengvesnis nei teisminės procedūros.

Mediacijoje taikomi neutralumo, savarankiškumo, nešališkumo ir kiti principai. Mediacijos įstatyme įtvirtintas svarbiausias mediacijos principas - konfidencialumas. Tai reiškia, kad mediatoriai ir mediacijos paslaugų administratoriai turi laikyti paslaptyje visą mediacijos ir su ja susijusią informaciją, nebent šalys sutarė kitaip ar įstatymo numatyta tvarka.

Pagrindiniai mediacijos privalumai - taupomas laikas ir pinigai, mažiau neigiamų emocijų, galimybė lanksčiai kontroliuoti ginčo eigą ir rezultatus, konfidencialumas ir diskretiškumas.Mediacija ypač populiari šeimos, darbo, verslo, paveldėjimo klausimais.

Privalomoji mediacija - skyrybų atveju

Dažnai kyla klausimas ar mediacija yra privaloma norint nutraukti santuoką? Jei nesutariate dėl taikių skyrybų bendru sutarimu, tuomet jums reikės kreiptis dėl skyrybų mediacijos, nes mediacija ginčo atveju yra privaloma. Vadovaujantis mediacijos įstatymu, privalomoji mediacija nuo 2020 m. sausio 1 d. taikoma sprendžiant šeimos ginčus. Tai reiškia, kad norint paduoti ieškinį į teismą dėl santuokos nutraukimo netaikiu sutarimu, vaiko išlaikymo, jų gyvenamosios vietos ar tėvystės nustatymo jums pirmiausia reikės bandyti ginčą išspręsti mediacijos būdu. Jei ginčo nepavyks išspręsti mediacijos būdu, tuomet su mediatoriaus pateiktomis mediacijos išvadomis galėsite kreiptis į teismą. Primename, kad populiariausias ir visuomet pigesnis ir greitesnis būdas nutraukti santuoką yra taikiu, bendru sutarimu.

Mediacijos paslaugų kainos

Mūsų mediatorių mediacijos incijavimo ir užbaigimo kaina yra 150 EUR yra kurią įeina visos aukščiau įrašytos paslaugos

Mediacijos paslaugos

Mes dirbame kartu su patyrusiais mediatoriais, kuriems yra itin svarbu Jūsų diskretiškumas ir kokybiškai suteiktos paslaugos. Mūsų mediatoriai teikia visas su santuokos nutraukimus susijusias mediacijos paslaugas: jūsų prašymu inicijuoja mediaciją, susisiekia ir supažindina kitą šalį su Jūsų pateikta informacija, suderina susitikimo laiką, pateikia ir dokumentuoja išvadas jei mediacija nebūna sėkminga.

Mediatorius

Mediacijos yra vykdomos licencijuotų mediatorių - specialių žinių ir aukštą kvalifikaciją turinčių nepriekaištingos reputacijos profesionalai, kurie yra įtraukti į Lietuvos Respublikos mediatorių sąrašą.

Mediatoriaus pagrindinės funkcijos ir tikslas mediacijos metu yra pagalba šalims rasti abipusiai priimtiną sprendimą. Taip pat mediatoriui svarbu užtikrinti saugų vienos ar abiejų ginčo šalių apsikeitimą požiūriais ir nuostatomis. Mediatorius neturi galios keisti patį ginčą, bet gali siekti padėti šalims keisti ginčo, kitos šalies arba savęs ar savo interesų supratimą, keisti požiūrį į tarpusavio konfliktą, kitos šalies ar savo elgesį, motyvus, įsitikinimus, lūkesčius dėl rezultato. Taigi, mediatorius procese turi atlikti daug įvairių funkcijų ir šie yra jo pagrindiniai vaidmenys: komunikacijos kanalų atverėjas, išsiaiškintojas, interpretatorius (vertėjas), proceso palengvintojas, edukatorius.

Turite klausimų? Kreipkitės!
+370 62 312 563