Skyrybos Norvegijoje
Skyrybų procesą galime atlikti visiškai nuotoliniu būdu – jums tereikės pateikti pagrindinius dokumentus, visa kita padarysime mes. Svarbu žinoti, kad svarbiausias kriterijus – pilietybė arba gyvenamoji vieta Lietuvoje.

Gyvenant užsienyje, santuokos nutraukimas gali atrodyti kaip sudėtingas ir neaiškus procesas. Tačiau norime patikinti – skyrybos Lietuvoje yra galimos net ir gyvenant Norvegijoje. Tai gali būti atlikta tiek bendru sutikimu, tiek ir ginčo tvarka, priklausomai nuo jūsų individualios situacijos.
Šiame straipsnyje detaliai aptarsime visus svarbiausius aspektus, susijusius su skyrybomis Norvegijoje gyvenantiems lietuviams, pradedant jurisdikcija ir baigiant dokumentų tvarkymu nuotoliu.
Kas lemia, kurioje šalyje vyks skyrybų byla?
Santuoka įgyja tarptautinį elementą, kai bent vienas iš sutuoktinių yra kitos valstybės pilietis, gyvena užsienyje, arba santuoka buvo sudaryta užsienyje. Tokiais atvejais kyla jurisdikcijos klausimas – kurios šalies teismas yra kompetentingas nagrinėti skyrybų bylą.
Svarbiausios jurisdikcijos taisyklės: Lietuvos teismų kompetencija nagrinėti šeimos bylas nustatoma vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (CPK) nuostatomis, ypač CPK 784 straipsniu. Lietuvos teismai turi jurisdikciją nagrinėti šeimos bylas, jei:
- Bent vienas iš sutuoktinių yra Lietuvos Respublikos pilietis arba asmuo be pilietybės, kurio nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvoje.
- Paskutinė bendra sutuoktinių nuolatinė gyvenamoji vieta buvo Lietuvoje ir bent vienas iš sutuoktinių vis dar ten gyvena.
- Pareiškėjas (ieškovas) yra Lietuvos pilietis ir iki ieškinio padavimo dienos Lietuvoje gyveno ne mažiau kaip šešis mėnesius.
- Abiejų sutuoktinių nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvoje – tokiu atveju Lietuvos teismai turi išimtinę jurisdikciją.
Sprendžiant jurisdikcijos klausimą, bus taikomos Lietuvos nacionalinės teisės normos, nustatančios, kada Lietuvos teismai yra kompetentingi nagrinėti bylą, atsižvelgiant į Lietuvos ir Norvegijos tarptautinės privatinės teisės nuostatas.
Kada galima skirtis internetu?
kyrybos internetu reiškia, kad didžioji dalis skyrybų proceso, įskaitant dokumentų pateikimą ir bylos eigą, vyksta nuotoliniu būdu, be fizinio atvykimo į Lietuvą.
- Kada galima skirtis internetu: skyrybos internetu dažniausiai galimos, kai procesas vyksta bendru sutuoktinių sutarimu ir abi šalys yra pasirengusios bendradarbiauti. Tai ypač patogu Norvegijoje gyvenantiems lietuviams.
- Skyrybų bendru sutarimu sąlygos: Civilinio kodekso (CK) 3.51 straipsnis numato, kad santuoka bendru sutarimu gali būti nutraukta, jei nuo santuokos sudarymo praėjo daugiau nei vieneri metai, abu sutuoktiniai yra sudarę sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių (dėl turto padalijimo, vaikų išlaikymo ir gyvenamosios vietos nustatymo), ir abu sutuoktiniai yra visiškai veiksnūs.
Skirtumas tarp bendro sutarimo ir ginčo: skyrybos bendru sutarimu yra greitesnis ir pigesnis procesas, nes nereikia teismo ginčų ir įrodinėjimų. Jei sutuoktiniai nesutaria dėl skyrybų, turto ar vaikų, procesas virsta ginču ir reikalauja išsamesnio teismo nagrinėjimo bei papildomų teisinių žingsnių.
Kaip vyksta skyrybos Norvegijoje internetu?
Nors esate Norvegijoje, galite patogiai inicijuoti skyrybas Lietuvoje su mūsų pagalba:
- Užpildyti užklausą pas mus nekartu.lt. Pradėkite užpildydami mūsų užklausą, kurioje pateiksite visą reikalingą pirminę informaciją apie jūsų santuoką ir situaciją.
- Turėti visus dokumentus. Pasiruoškite ir pateikite mums reikalingus dokumentus, tokius kaip santuokos liudijimas ir vaikų gimimo dokumentai (jei turite nepilnamečių vaikų).
- Susisiekti su mūsų nekartu.lt teisininku. Mūsų patyręs teisininkas susisieks su jumis, kad aptartų detales, paruoštų visus reikalingus procesinius dokumentus ir pateiks juos į e.teismas.lt sistemą, o tai leidžia viską tvarkyti nuotoliniu būdu.
- Kiek laiko gali trukti sprendimas? Skyrybos bendru sutarimu Lietuvoje dažniausiai trunka nuo 1 iki 3 mėnesių, priklausomai nuo teismo darbo krūvio ir dokumentų tikslumo. Skyrybos esant ginčui gali užtrukti ilgiau.
Kada reikia advokato?
Kreiptis į advokatą yra labai rekomenduojama, o kai kuriais atvejais – net ir būtina, ypač kai kalbama apie skyrybas su tarptautiniu elementu.
- Advokato vaidmuo: Advokatas yra jūsų atstovas teisiniame procese, kuris teikia profesionalias konsultacijas, rengia dokumentus ir atstovauja jūsų interesams teisme.
- Kada advokatas gali atstovauti be jūsų buvimo? Advokatas gali atstovauti jums teisme su tinkamu įgaliojimu. Tai reiškia, kad jums nereikės fiziškai atvykti į Lietuvą visam skyrybų procesui.
- Ko advokatas negali atlikti? Advokatas negali garantuoti bylos rezultato, priversti kitą šalį sutikti su tam tikrais reikalavimais ar atlikti veiksmų, kurie prieštarautų įstatymams.
- Kada rekomenduojama kreiptis dėl pagalbos:
- Kai turite nepilnamečių vaikų ir reikia spręsti globos, bendravimo tvarkos ar išlaikymo klausimus.
- Kai esama ginčų dėl turto padalijimo, ypač jei turtas yra skirtingose šalyse.
- Kai viena iš šalių yra Norvegijos pilietis arba ilgą laiką gyvena Norvegijoje ir kyla kolizinių teisės normų klausimų.
- Kai norite, kad procesas vyktų sklandžiai, greitai ir be streso, išvengiant galimų klaidų dėl teisinių niuansų nežinojimo.
Kur kreiptis pagalbos?
Suprantame, kad skyrybos užsienyje gali būti sudėtingos ir emociškai varginančios. Todėl mes, nekartu.lt komanda, esame čia, kad jums padėtume. Turime patyrusių teisininkų, kurie specializuojasi šeimos teisės srityje ir yra sukaupę didelę patirtį padedant užsienyje gyvenantiems lietuviams nutraukti santuoką. Susisiekite su mumis ir mes pasirūpinsime, kad jūsų skyrybų procesas būtų tvarkomas profesionaliai ir efektyviai.
Išvados ir patarimai
Skyrybos, kai gyvenate Norvegijoje, yra visiškai įmanomas procesas, tačiau jame yra daugybė specifinių niuansų, susijusių su tarptautine privatine teise. Siekiant užtikrinti sklandų ir teisiškai teisingą santuokos nutraukimą, svarbu tiksliai laikytis visų reikalavimų. Jei kyla neaiškumų, nedvejodami kreipkitės į mūsų nekartu.lt profesionalus. Mes esame pasirengę suteikti jums visą reikalingą pagalbą ir konsultacijas, kad šis sudėtingas gyvenimo etapas praeitų kuo lengviau.
Nuolatos norime būti geresni ir suteiktį geresnią patirtį klientui. Todėl mums klientų nuomonė ir patirtis yra pati svarbiausia. Klientai visuomet gali įvertintį mūsų darbą tiek viešai, tiek anonimiškai.
- Ieškinio parengimas ir atstovavimas teisme kainuoja nuo 500 Eur
- Įprastai, procesas trunka apie 1 metus laiko, patiriamas nereikalingas stresas
- Vienas sutuoktinis vidutiniškai patiria po 1-1,5 tūkst. Eur išlaidų
- Bylinėjimosi išlaidos atlyginamos tik tuo atveju, jei yra įrodoma kito sutuoktinio kaltė, tai pasitaiko itin retai
- Būtinas mediacijos procesas, kuris kainuoja papildomai laiko ir kaštų

- Pateiksime vieną kainą, į kurią viskas įskaičiuota. JOKIŲ paslėptų mokesčių
- Neribotos, nemokamos konsultacijos viso proceso metu
- Surenkame už Jus visas reikalingas pažymas (Regitros, Nekilnojamojo turto, t.t.)
- Visi dokumentai pasirašomi per elektroninę sistemą (nebūtina turėti mobilaus el. parašo)
- Aktyviai bendraujame su teismu / notaru, domimės Jūsų byla, informuojame apie priimtą sprendimą
- Dokumentai ruošiami su naujausių technologijų pagalba, išvengiant žmogiškų klaidų
- Sutaupysite laiko, nes visas procesas vyks sklandžiai ir be Jūsų pastangų
- Jokių tarpininkų, viskuo rūpinsis mūsų komanda (neteikiame tarpininkavimo paslaugų ir neperduodame klientų kitiems teisininkams)
- Kainos nėra fiksuotos, dažnai proceso eigoje atsiranda paslėptų mokesčių
- Interneto svetainėje nurodyta daug kartų mažesnė kaina nei yra pasiūloma pokalbio metu
- Visas reikalingas pateikti pažymas gali tekti susirinkti patiems arba susimokėti papildomai
- Dokumentus reikės spausdintis, susitikti su sutuoktiniu ir pasirašyti fiziniais parašais
- Reikia patiems bendrauti su Jūsų bylą nagrinėjančiu atsakingu asmeniu
- Dokumentai ruošiami rankiniu būdu, todėl dažnai gali pasitaikyti klaidų ir užtrukti ženkliai ilgiau
- Dažnai siūlomos tarpininkavimo paslaugos, tad dokumentus Jums ruoš visai kiti teisininkai
DUK
Ar reikia atvykti į Lietuvą?
Ne, jums nereikia fiziškai atvykti į Lietuvą. Mūsų teisininkai gali atstovauti jūsų interesams, o teismo posėdžiuose galite dalyvauti nuotoliu, pasitelkus vaizdo konferencijas, arba visai nedalyvauti.
Ar galima skyrybos su Norvegijos piliečiu Lietuvoje?
Taip, galima, jei atitinkate Lietuvos teismų jurisdikcijos kriterijus, pavyzdžiui, esate Lietuvos pilietis. Tačiau svarbu atidžiai įvertinti taikytinos teisės klausimą, nes Norvegijos piliečio atveju gali kilti specifinių teisės kolizijų.
Ar skyrybos galioja Norvegijoje?
Lietuvoje priimti skyrybų sprendimai gali būti pripažįstami Norvegijoje pagal Norvegijos nacionalinę teisę ir tarptautines privatinės teisės nuostatas. Nors Norvegija nėra ES narė, daugelis šalių pripažįsta užsienio teismų sprendimus, jei jie atitinka tam tikrus kriterijus.
Ar galima naudotis e.teismas.lt iš Norvegijos?
Taip, e.teismas.lt sistema yra prieinama iš bet kurios pasaulio vietos, turint interneto ryšį.
Ar reikia versti dokumentus?
Taip, jei teismui pateikiami dokumentai, išduoti užsienio valstybėje (pvz., Norvegijoje), jie turi būti išversti į lietuvių kalbą ir, jei reikia, patvirtinti notariškai bei apostile (priklausomai nuo dokumento tipo ir Norvegijos teisės aktų).
SKYRYBOS UK INTERNETU
Ypač svarbu šiandieną, todėl visas skyrybų procesas vyksta nuotoliniu, elektroninių būdu. Tai yra Jums nereikia niekur fiziškai vykti - viskas jūsų patogumui.
SANTUOKOS NUTRAUKIMAS
Santuokos nutraukimas prasideda nuo sutuoktinių sprendimo, kaip jie norėtų užbaigti savo santuoką. Tai apima įvairius klausimus.
SKYRYBŲ BENDRU SUTARIMU
Santuokos nutraukimas bendru sutarimu yra pats paprasčiausias ir pigiausias būdas pabaigti santuoką. Mes padėsime proceso metu ir viskuo pasirūpinsime.